Koyuncuoğlu Şirketler Grubu Yükleniyor


TarihçeModern Koyuncuoğlu Şirketlerinin temelleri, 1947 yılında iş hayatına Kütahya’nın Simav ilçesi Dericiler Çarşısında tabakçılık yaparak başlayan sanayi duayeni Nurullah Koyuncuoğlu tarafından atılmıştır.

1950
Ana faaliyet dalı olan kerestecilik faaliyetleri başlamıştır.

1960
Kütahya-Simav’da ilk kereste fabrikasının kurulmuştur.

1978
Isparta’da kaplama fabrikası kurulmuştur.

1980
İstanbul Merkez deposunu kurulmuştur.

Türkiye’nin ilk anonim sunta fabrikalarından olan SETAŞ Sunta’nın en büyük ortağı olarak kurulmasını teşvik etmiş ve geçmişten bugüne işletilmesine ve günümüzün ihtiyaçlarının karşılanmasına öncülük etmiştir.

Sektörün ve firmanın ihtiyaçlarını dikkate alarak, emin adımlarla yenilikçi yapısını devam ettiren Koyuncuoğlu başlangıçta Simav/Kütahya olan genel merkezini, 1980 yılında İstanbul Merkez Depo’nun kurulmasıyla İstanbul’a taşımıştır.

1985
Bölge talebini daha kolay karşılar hale gelebilmesi için, İzmir Bornova’da Ege Bölge Satış Deposu açılmıştır.

1997
Artan ithalat ve ihracat taleplerine cevap verebilmek için “Gebze Deposu“ açılmıştır. Çoğunluğu yurtdışından deniz, tren ve karayolu ile gelen orman ürünleri 20.000 m2 alan üzerinde faaliyet gösteren bu depomuzdan müşterilerimize sevk edilir.

2005
Bodrum’da yapı market sektörüne adım atarak İzmir Bornova Satş Deposu’ndaki faaliyetlerini bu bölgeye taşımıştır. 2014 yılında bünyesine kattığı 27.000 m2‘lik alanın bir bölümüne inşa ettiği Koyuncuoğlu Yapı Market ile bu sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. Entegre bir yapı haline dönüştürülen yapı markette ahşap emprenye, CNC, MDF ebatlama ve bantlama, demir büküm tesisleri yanı sıra her türlü orman ürünleri, inşaat malzemeleri toptan ve perakende satış olarak gerçekleşmektedir.

2011
BNT sigorta adıyla Anadolu Sigorta acentesi olarak sigortacılık sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır.

2012
Akaryakıt sektöründe Opet bayiliğini alarak Pendik E-5 yan yol üzerinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

2014
Welcome Baby adı altında anne ve bebek ürünleri satışıyla e-ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapmış olup bu sektördeki faaliyetlerini açtığı 3 mağazası ile devam ettirmektedir.

2015
Denizcilik sektöründe marin malzemeleri satışı amacıyla kurulan Marinzone Bodrum Konacık’ta faaliyet göstermektedir. Marinzone marin malzemeleri toptan ve perakende olarak müşterilerine sunmaktadır.