Koyuncuoğlu Şirketler Grubu Yükleniyor


Kurucu

NURULLAH KOYUNCUOĞLU

2000‘li yılların modern Koyuncuoğlu şirketlerinin temelleri, 1947 yılında iş hayatına Kütahya’nın Simav ilçesi Dericiler Çarşısında tabakçılık yaparak başlayan sanayi duayenimiz Nurullah Koyuncuoğlu tarafından atıldı.

1950’li yıllarda, Koyuncuoğlu şirketlerinin ana faaliyet dalı olan kerestecilik işlerine başladı. 1960 yılında Kütahya-Simav’da ilk kereste fabrikasını, 1978’de Isparta'da kaplama fabrikasını, 1980 yılında İstanbul Merkez deposunu kurmuştur.

Türkiye’nin ilk anonim sunta fabrikalarından olan Setaş Sunta’nın kurulmasını teşvik etmiş ve geçmişten bugüne işletilmesine ve günün ihtiyaçlarına adapte edilmesine öncülük etmiştir.

Nurullah Koyuncuoğlu, başarılı işadamlığının yanı sıra toplumsal sorunların çözümünde her bireye sorumluluk düştüğüne inanan gerçek bir hayırseverdir. Hayata atıldığı ilk günden itibaren bu sorumluluğunun bilinciyle hareket ederek, özellikle eğitim alanında önemli projelere imza attı. Son yıllarda topluma hizmet verecek sosyal amaçlı tesisler yaptırma yönünde daha somut adımlar attı.

Eğitimin, ülke kalkınmasındaki en önemli unsur olduğuna inanıp, gençliğin en iyi şekilde yetiştirilmesinin ülke için hizmet etmenin en önemli insanlık ve vatandaşlık borcu olduğunu düşünüyordu. Bu inançla ilkokul, anadolu lisesi, endüstri meslek lisesi kurmak gibi eğitime yönelik projeler gerçekleştirdi. Vakıf, kurucumuz Nurullah Koyuncuoğlu’nun yaşamında gerçekleştirdiği en büyük projelerden biri oldu. 1990 yılında kurulan Vakıf, kurucusunun attığı sağlam maddi ve manevi temeller üzerinde onun arzuladığı şekilde serpilerek büyümeye devam ediyor.