Koyuncuoğlu Şirketler Grubu Yükleniyor


Ürünlerimiz

Egzotik Ağaç Grubu
OSB
Plywood
Kontrplak
MDF-Sunta
Lambri-Rabıta
Deck
Thermowood
Dış Cephe Kaplama
Emprenye
Masif Panel

Egzotik Ağaç GrubuGenellikle Afrika ve Brezilya bölgelerinin tropikal ormanlarında yetişen egzotik ağaçlardır. Cinsi: İroko, Sapelli, Ayous vb.

Tropikal ağaçlar, dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları sebebiyle, ıslak ve kuru dış mekân ve iç mekân uygulamalarında tercih edilmektedir. Ayrıca tekne imalatı, mobilya imalatı, zemin kaplaması ve dekoratif amaçlı kullanılan ağaç türlerindendir.

Afrika ve Brezilya’dan ithal edilen egzotik ağaçlar, konteyner vasıtasıyla Pendik, Gebze ve Bodrum depolarımız ile birlikte Türkiye’nin tüm bölgelerindeki müşterilerimize sevk edilmektedir.OSBOSB, ufalanmış olan parçaların, reçine ve tutkal eklenip sıcak presle sıkıştırılarak tabaka haline gelmiş halidir.

OSB’nin kullanım alanları:
- Çatılarda kiremit ve izolasyon ürünlerinin altında kaplama olarak,
- Ambalaj sanayinde,
- Ara bölme amaçlı,
- Mobilya sektöründe kullanılmaktadır.

OSB2 ve OSB3’ün özellikleri ve kullanım alanları:
OSB2: Kullanım olarak iç mekânlarda, ıslak ve nemin hemen hemen hiç olmadığı alanlarda kullanılmaktadır. Dış mekânda kullanımı tavsiye edilmez.

OSB3: Hem dış ve hem de iç mekânlarda kullanılmaktadır. Neme, rutubete ve darbelere karşı dayanıklı olması sebebiyle OSB2’ye göre daha uzun ömürlüdür.PlywoodPlywood, ince levha kaplamadan yapılmakta olup katların ve kaplamanın çapraz birleşmesiyle meydana gelir. Bu katlar ısı ve basınç altında yapışkan (PF) sayesinde birleşir. Çatlamaya, bükülmeye, eğrilmeye ve çekme payına karşı dirençli olduğu için kullanımı tercih edilir. Kontrplak ince ağaç katmanlarının fenolik reçine ile yapıştırılmış olarak birbirine çapraz dizilmesi ile ele edilen ahşap paneldir..

Kontrplaklar en az üç adet 1,5 ile 3,2 mm kalınlığında ağaç katmandan üretilir. Üst üste gelen katmanlar, lif yönleri birbirine dik olacak şekilde yerleştirilir. Panelde her zaman tek sayıda katman olur. Bu nedenle yüzey katmanlarının lif yönleri aynı olur. Özel kullanım alanları için standart yapının dışında “yönlendirilmiş” olarak tanımlanan özel kontrplaklar da üretilebilir.

Kontrplak paneller sert ağaç katmanları, fenolik film, plastik laminat, doyurulmuş kâğıt, fiber takviyeli reçine, boya veya cila ile kaplanabilir.

Filmli Plywood
Bilinenin aksine filmli plywood ile filmsiz plywood arasında fazla bir fark yoktur. İkisi de aynı prosedürlerden geçerek üretilir. Katmanların kurutulup preslenmesi prosedürü sonrasında elde edilen plywood yüzeyine “film” tabakası preslenerek “filmli plywood” elde edilir. Filmli plywoodun sıva yapılmayacak yüzeylerde kullanılması doğru olan kullanım şeklidir ve parlak brüt beton almanızı sağlar.KontrplakKontrplak, levha haline getirilen ağaç katmanlarının birbirine çapraz (suyuna/sokrasına) olarak yapıştırılıp dizilmesiyle elde edilen bir ahşap paneldir. Yüzeylerin aynı yönde olması gerektiğinden dolayı paneller tek sayıdaki katmanlardan oluşmaktadır. Kontrplaklar yat yapımında, inşaatlarda beton kalıp sistemlerinde, duvar bölmelerinde ve tabela reklam panoları gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Marin Kontrplak
Suya ve neme dayanıklı olan marin kontrplak, egzotik sert ağaçlardan üretilmekte olup üzerine boya veya cila işlemi uygulanabilmektedir. Genelde tersanelerde ve yat yapımında kullanılan ve çeşitli sertifikalara sahip olan Marin kontrplaklar tüm standart ölçülerde Pendik satış depomuzda bulunmaktadır.

Kayın Kontrplak
Kayın kontrplak, homojen yüzeyi ve orta sertliğe sahip olan lif yapısı sayesinde, endüstriyel alanlardan dekoratif mobilya imalatına kadar çok farklı kullanım alanlarında tercih edilmektedir. Kayın kontrplağını Ukrayna ve Romanya’dan ithal eden firmamız bünyesinde ayrıca yerli üretimlerden gelen ürünler de bulunmaktadır.

Kavak Kontrplak
Kavak kontrplak, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yerli ve ithal tomruklardan üretilmektedir. Genellikle mobilya ve reklam panolarında kullanılan bu kontrplaklar üzerinde delme ve değişik biçimlerde işleme çalışması kolayca uygulanabilmektedir. Ayrıca hafif ve esnek olması kolay kullanım açısından bir avantaj sağlamaktadır.

Esnek Kontrplak
Esnek kontrplak, tropikal tomrukların su içinde pişirildikten sonra tornalarda soyulmasıyla elde edilmektedir. Genellikle Fransa ve İtalya’dan ithal edilen esnek kontrplağın en büyük özelliği elastik olmasıdır. Bu özelliği sayesinde yuvarlak, kavisli, bombeli ve dönüşlü şekiller vermek kolay olmaktadır. Esnek kontrplak genelde mobilya ve çeşitli iç tasarımlarda kullanılır.

MDF - SuntaMDF (Medium Densty Fiberboard)’nin Türkçe’deki açılımı “Orta Yoğunluktaki Lif levha”dır.

MDF
MDF termomekanik olarak odun veya diğer lignoselüozik hammaddelerden elde edilen liflerin, belirli nem oranına getirildikten sonra sentetik yapıştırıcı ilave edilerek preslenip levha haline getirilmesiyle elde edilmektedir. En çok mobilya sanayinde kullanılmaktadır.

SUNTA (Chipboard / Yange levha)
Odun talaşının belli kimyasal birleştiriciler ile karıştırılarak preslenmesi sonucu elde edilen levhalardır. Firmamız; Kastamonu Entegre, Yıldız Entegre, Yıldız Sunta ve MDF ORMA, SBS, SFC ve diğer üretici firmaların bayiliğini yapmaktadır.

İstanbul-Pendik, Gebze ve Bodrum depolarımızda toptan ve perakende satışlarımızla müşterilerimize sunulmaktadır.Lambri - Rabıtaİç mekânlar ile teras, balkon gibi alanlarda duvar-tavan kaplamaları olarak kullanılan lambri ve rabıtalar, mekânlarınıza doğallık ve estetik açıdan değer katar. Ahşap kaplamalar yaşam mekânlarını daha sıcak, daha rahat, daha kullanışlı ve daha konforlu hale getirmektedir.


Gebze ve Pendik depolarımızda farklı genişliklerde ve çeşitli ağaç türlerinden üretilmiş lambri ve rabıtalar bulunmaktadır.

Ayrıca profil makinelerimizde müşterilerimizin özel isteklerine göre, farklı kereste çeşitlerinden lambri ve rabıta üretimi de yapılmaktadır.DeckDecking; havuz kenarı, bahçe, teras, banyo içi, küvet altı gibi ıslak zemin üzerine uygulanan dış hava koşullarına dayanıklı bir ahşap malzemedir.

Genellikle, çam, lareks, iroko ve tik kerestelerinden üretilen deck ürünler, isteğe bağlı olarak her cins ağaç çeşidinden Gebze depomuzda ve Simav fabrikamızda üretildikten sonra Pendik, Bodrum ve diğer şubelerimizde satışa sunulmaktadır.ThermowoodThermowood, ahşabın 185°C ve 212°C’ler arasında ısıl işlem uygulanarak ve su buharıyla, hiçbir kimyasal kullanılmadan termal modifiye edilmesi işlemidir.

Bu işlem, ahşabın kalınlığına, cinsine ve rutubetine göre çeşitlilik göstermektedir. Thermowood işlemi sırasında ahşabın içinde bulunan reçine alınır ve ahşabın hücre yapısı değiştirilir.

Dengelenen nem oranıyla ahşabın ömrü uzatılır. İç ve dış cephelerde uzun yıllar dayanım sağlayabilmesi amacıyla üretilen bu ürün, aynı zamanda, homojen yapısıyla da estetik bir görünüm sunmaktadır.

2014 Ağustos ayında Gebze depomuzda devreye giren tesisimizde, Thermotimber markası adı altında iç ve dış cephede kullanılmak üzere farklı cins ağaçlardan ve çeşitli ölçülerde üretimi yapılmaktadır.


Dış Cephe KaplamaDış cephe kaplamaları; yağmur, kar, güneş, rüzgâr gibi olumsuz dış hava koşullarının binalara içten ve dıştan verdiği zararları önlemek amacıyla kullanılan malzemelerdir. Dış cephe kaplamalarının bir diğer özelliği ise ses iletkenliğini en aza düşürmesidir. Binalara estetik bir görünüm sağlamak amacıyla da kullanılan dış cephe kaplamasında kullanılan ahşap malzemeler, firmamız tarafından çeşitli ağaç cinslerinden ve farklı ölçülerde üretilmektedir.

İstenilen her ebatta ve cinste üretilen ürünlerimiz:
- Fırınlı İskandinav: Yerli, Ukrayna ve Rusya sarıçamları

- Egzotik ağaçlar: Afrika ve Güney Amerika menşeli

- Thermotimber: Uluslararası ismi ” thermowood” olan ısıl işlem üretimimiz.


EmprenyeEmprenye, kimyasal maddelerin ahşabın bünyesine emdirilmesi işlemidir. Bu yöntemle ahşabın düşmanları olan toprak, su, tuzlu su, her türlü nemli ortam, mantar, böcek ve termit saldırılarının olumsuz etkileri yok edilmektedir.

Bodrum ve İstanbul şubelerimizde müşterilerimizin yeşil, kahverengi ve şeffaf emprenye taleplerine cevap verilmektedir.Masif PanelKısa ve dar parçaların rutubet oranları en aza indirgenerek uç uca ve yan yana eklemek suretiyle elde edilen geniş masif levhalardır. Masif panelin, kereste parçalarının budak, çatlak, çürük ve diğer olumuz yönleri çıkartılarak üretilebilme olanağı da vardır. Bu sayede elde edilen parçaların çalışması birbirini dengelediği için masif levha daha stabil hale gelir. Mobilya ve dekorasyon alanında kolay kullanım açısından en az işçilikle hızlı ve çabuk çözümler sağlar.